صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
دستگاه تصفيه آب  bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi .

bazarkeshavarzi

دستگاه تصفيه آب

 

اگر تا به حال در مورد تفاوت هاي اصلي بين POE (Point-of-Entry) و POU (Point-of-Use) در فيلترهاي آب فكر نكرده ايد، پس مي توانيد اين مقاله را مطالعه نماييد تا در مورد تفاوت بين سيستم تصفيه آب POE و POU  اطلاعاتي كسب نماييد . درك ويژگي هاي اصلي و عملكردهاي هر دو سيستم، در واقع بسيار ساده است و به شما در انتخاب بهتر انواع گزينه هاي تصفيه آب خانگي در دسترس كمك ميكند.
تصفيه آب در نقطه ورودي (POE) 
اين دستگاه تصفيه آب در محل لوله هاي اصلي آب در خط اصلي لوله ورودي آب به خانه نصب مي شود. اين نقطه ورودي معمولا در گاراژها قرار دارند، و سيستم هاي POE بيشتر در مقابل دستگاه هاي گرم كننده آب قرار مي گيرند تا آب گرم و سرد تصفيه شده را به هر شيري در خانه برساند. به همين دليل آنها به عنوان "فيلترهاي آب كل خانه" شناخته مي شوند، زيرا آب تصفيه شده را به تمام سينك ها، حمام، دوش، ماشين ظرفشويي، يخچال و فريزر، ماشين لباسشويي و توالت مي رساند و اساسا كل خانه شما را پوشش مي دهد.
سيستم هاي POE توانايي ظرفيت بالا براي تصفيه دارند و مي توانند تا چند هزار گالن آب را در روز تصفيه كنند. سايز آنها به طور معمول بزرگ است. اين واحدها از انواع مختلف فيلتر كارتريج و تخته هاي رسانا استفاده ميكنند تا عملا هر گونه آلودگي را از آب حذف كنند. ظرفيت و حجم بالاي سيستم هاي POE نيز باعث مي شود راه حل با دوامي براي خانه ها باشد و به دليل نياز كم مراقبت از آنها كه نياز به تعويض فيلترها در هر 5 تا 7 سال دارند گزينه مناسبي براي شما است. در حالي كه فيلترهاي كل خانه POE آب با كيفيتي را توليد مي كنند، اما براي توليد آب بطري با كيفيت فوق العاده، مناسب نيستند. پس براي لذت بردن بيشتر از آب آشاميدني، بهتر است يك دستگاه تصفيه آب مجهز به سيستم اسمز معكوس POU را نيز در خانه خود نصب كنيد.
تصفيه آب در نقطه مصرفي (POU)
سيستم هاي تصفيه POU در يك نقطه اتصال آب كه معمولا زير سينك ظرفشويي و يا حمام است، نصب مي شوند. اين سيستم داراي ظرفيت پايين تري است كه آب را در واقع در همان "نقطه" كه از آن استفاده مي شود فيلتر مي كند. در حالي كه آب تصفيه شده خروجي از POU مي تواند به بيش از يك خروجي ارسال شود، توليد حجم كم آب در اين نوع (20-100 GPD) باعث مي شود كه براي كاربردهايي در حجم كم مناسب باشد. بسته به اندازه منبع آن، برخي از فيلترهاي POU تنها 3-6 ماه قابل استفاده هستند و سايزهاي بزرگتر آن تا 1 سال نيز نياز به تعويض ندارند. نمونه هايي از سيستم هاي POU شامل سيستم هاي اسمز معكوس (RO) و همچنين سيستم هاي تصفيه رسوب و كربن است. در حالي كه اكثر اين فيلترها ادعا مي كنند كه آب آشاميدني با كيفيتي را توليد مي كنند، اما بد نيست بدانيد كه تنها دستگاه تصفيه آب اسمز معكوس آبي با بالاترين درجه كيفيت كه براي نوشيدن مناسب است را توليد مي كنند. به اين دليل كه فقط سيستم هاي اسمز معكوس RO است كه از فن آوري غشايي پيشرفته فوق العاده فيلتراسيون براي حذف 99٪ آلودگي آب و توليد آب آشاميدني با كيفيت استفاده مي كند.
POE + POU = تمام آنچه كه شما براي تصفيه از يك دستگاه تصفيه آب نياز داريد 
خانواده هايي كه به دنبال يك راه حل كامل تصفيه آب براي نوشيدن، حمام كردن و غيره مي باشند، اغلب تصميم به نصب تركيبي از دستگاه تصفيه آب POE و POU براي تصفيه آب در كل خانه خود مي گيرند. يك عمل معمول براي افرادي كه از آب شهري استفاده ميكنند شامل نصب يك فيلتر كربن ضدعفوني كل خانه POE در گاراژ براي حذف مواد شيميايي و بو، به همراه يك نرم كننده آب براي كاهش رسوبات، و نصب يك سيستم اسمز معكوس POU در آشپزخانه براي آب آشاميدني و پخت و پز است. افراد بسته به نياز خود براي تصفيه آب مي توانند از تركيب انواع مختلفي از اين دو سيستم استفاده كنند.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۱۶:۰۹ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :