صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,فریت بار به امریکا  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
شارژ سريع Quick Charge 4.0 كوالكام چيست؟  bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi .

bazarkeshavarzi

شارژ سريع Quick Charge 4.0 كوالكام چيست؟

پاوربانك شيائومي

 چطور كار مي‌كند و چه گوشي‌هايي از آن پشتيباني مي‌كنند؟تكنولوژي شارژ سريع كوالكام در نسل‌هاي ۱ و ۲ و ۳ متكي بر افزايش ولتاژ و در عين حال جريان الكتريكي بوده است. در حالت معمولي USB 3.0 ولتاژ و جريان ۵ ولت و ۹۰۰ ميلي‌آمپر دارد. اگر اين دو عدد را ضرب كنيم به توان الكتريكي ۴.۵ وات مي‌رسيم كه براي شارژ كردن وسايل الكترونيكي كه باتري غول‌آسايي دارند، جالب نيست. شارژرهاي سريع و البته معمولي ولتاژ ۵ و جريان ۲ آمپر دارند و به عبارت ديگر ۱۰ واتي هستند.
شارژ سريع‌تر هميشه با افت عمر مفيد همراه است چرا كه واكنش‌هاي شيميايي بالاجبار با سرعت بالاتري دنبال مي‌شوند. البته باتري‌هايي كه براي سرعت شارژ بالاتر بهينه شده باشند، مي‌توانند سريع شارژ شوند و در عين حال عمرشان كم نشود.
Quick Charge 4.0 كوالكام چيست؟كوالكام در نسل‌هاي مختلف Quick Charge يا شارژ سريع، در تراشه‌هاي اسنپ‌دراگون خود تغييراتي اعمال كرده تا ورود ولتاژ و جريان الكتريكي بالاتر مشكلي ايجاد نكند و بتوان باتري را با سرعت بالاتري شارژ كرد. در نسل جديدي كه سال پيش معرفي شد يا به عبارت ديگر Quick Charge 4.0، تلاش شده كه باتري گوشي از حالت خالي ظرف مدت ۱۵ دقيقه به ۵۰ درصد شارژ برسد.
 


كوئيك چارج يا شارژ سريع ۴.۰ در تراشه‌هايي مثل اسنپ‌دراگون ۸۳۵ پياده‌سازي شده است. اين فناوري ۲۰ درصد سريع‌تر از شارژ سريع ۳.۰ كوالكام است و يا ۳۰ درصد بهينه‌تر شارژ مي‌كند. حتي دماي باتري حين شارژ حداكثر ۵ درجه‌ي سانتي‌گراد پايين‌تر خواهد بود.


شارژ سريع ۴.۰ با USB C و قواعد انتقال توان الكتريكي آن سازگار است. به همين علت است كه گوشي‌هاي داراي پورت USB C بسته به نظر سازنده‌ي گوشي مي‌توانند از Quick Charge 4.0 بهره‌مند شوند و البته ممكن است سازنده‌ي گوشي براي افزايش عمر باتري، هيچ نوع روش شارژ سريعي استفاده نكند.
در فناوري شارژ سريع ۴.۰ كوالكام موارد ايمني خاصي براي سنجش كيفيت كابل و جلوگيري از آسيب ديدن باتري و گوشي و كانكتور و حتي كابل پيش‌بيني شده است و به همين علت ايمني آن بالاتر از نسل‌هاي پيشين است.
كوالكام ولتاژ و جريان دقيق را اعلام نكرده اما شارژ سريع ۴.۰ مي‌تواند ۲۸ وات توان الكتريكي براي شارژ به كار گيرد. شارژ از دو مسير صورت مي‌گيرد تا احتمال آسيب‌ديدگي سيستم كمتر شود.
كدام گوشي‌ها و تبلت‌ها از Quick Charge 4 پشتيباني مي‌كنند؟در تراشه‌هاي اسنپ‌‌دراگون ۶۳۰ و  اسنپ‌‌دراگون ۶۶۰ و همين‌طور  اسنپ‌دراگون ۸۳۵ از شارژ سريع ۴.۰ پشتيباني شده است. اگر سازنده‌ي گوشي در طراحي خود نياز به استفاده از شارژ سريع داشته باشد و روش كوالكام را بپسندد مي‌توان اين تكنولوژي را فعال كند.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۱:۰۶ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :