صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,فریت بار به امریکا  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
عوامل ارتقاء غلظلت آبهاي زير زميني بارشد روزافزون جمعيت و ارتقا عمل هاي شهري  bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi .

bazarkeshavarzi

عوامل ارتقاء غلظلت آبهاي زير زميني بارشد روزافزون جمعيت و ارتقا عمل هاي شهري

 , صنعتي دستگاه تصفيه آب و كشاورزي منابع آبهاي سطحي و زيرزميني بيشتر در معرض خطر آلودگي قرار گرفته اند . آلودگي منابع آب به نيترات يكي مهم‌ترين موضوعات مورد دعوا در گسترش استوار بخش كشاورزي بوده و مشكلات متعددي را براي اقتصاد , اكوسيستم و سالمي آدم در پي دارااست . 
ازتيك عنصر داراي اهميت در تغذيه گياه است و حيات گياه فارغ از وجود اين عنصر قابليت و امكان پذيرنيست . گياهان ازت موردنياز خويش را به طور نيترات و آمونيوم از روش ريشه جذب مي نمايند . نيترات از روش مصرف بي واسطه كودهاي شيميايي در زمين و تجزيه مواد آلي و بقاياي گياهي و جانوري در خاك به وجود ميايد . ولي پساب هاي صنعتي و خانگي هم دربردارنده مقادير قابل توجهي نيترات هستند . اين ماده در آب محلول است , لذا به راحتي بر اثر بارندگي يا اين كه آب پاشي از خاك شسته شده و به منابع آب هاي سطحي و زيرزميني انتقال ميابد . 
وجود بيشتراز حد نيترات درآب آشاميدني موجب پيدايش خلل در انتقال اكسيژن در خون و سرطان دستگاه گوارش در بشر ومسموميت در حيوان‌ها نشخواركننده ميگردد . از سمت ديگر ميزان ساخت و كيفيت توليد ها باغي و زراعي به اندازه ازت جانور در آب و خاك مربوط است . همينطور ارتقا بيش تر از حد اين ماده در آب و خاك سبب رويش رويشي و تاخير در بلوغ گياه شده و ميزان محصول را كاهش ميدهد . غلظت هاي مضاعف نيترات مشكلاتي دراستفاده از اين آب ها در صنعت به وجود مي‌آورد . 
دانشمندان بخش اعظمي پيرو يافتن علل آلودگي منابع آب و رويكرد هاي رويا رويي با ارتقا آلودگي نيترات ميباشند . در طي يك تحقيق روستا ساله در داكوتاي شمالي استدلال حياتي ارتقا غلظت نيترات در آب هاي زيرزميني و سطحي را مصرف بيش تر از حد كودهاي شيميايي و زه آب هاي خروجي از زه كش هاي سطحي و زيرزميني معرفي كرده اند وبا تغيير‌و تحول الگوي مصرف كود و روش آب پاشي علاوه بر محافظت اندازه ايجاد محصول , مراحل رو به بالا آلودگي منابع آب به غلظت هاي فراوان نيترات را در دست گرفتن نموده اند . بيشترين غلظت آلودگي آب هاي زيرزميني به نيترات مرتبط با زمين ها كشاورزيبوده و آلودگي ناشي از فاضلاب هاي خانگي و صنعتي در جايگاه دوم و سوم اهميت بوده اند . 
انتخاب زمان و حدنصاب ميزان كود و همينطور پيش گويي زمان بارندگي تحت عنوان شايسته ترين روش هاي مديريتي در دست گرفتن و كاهش آبشويي نيترات به سوي سفره آبزيرزميني در كنار دستيابي به حداكثر محصول بيان شده شده‌است


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۳۲:۰۵ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :