صنایع دستی اصفهان  ,عکس بازیگران ایرانی  ,دانلود کتاب  ,عطر ادكلن  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,گن لاغری  ,
 bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi bazarkeshavarzi .

bazarkeshavarzi

عوامل ارتقاء غلظلت آبهاي زير زميني بارشد روزافزون جمعيت و ارتقا عمل هاي شهري

 , صنعتي دستگاه تصفيه آب و كشاورزي منابع آبهاي سطحي و زيرزميني بيشتر در معرض خطر آلودگي قرار گرفته اند . آلودگي منابع آب به نيترات يكي مهم‌ترين موضوعات مورد دعوا در گسترش استوار بخش كشاورزي بوده و مشكلات متعددي را براي اقتصاد , اكوسيستم و سالمي آدم در پي دارااست . 
ازتيك عنصر داراي اهميت در تغذيه گياه است و حيات گياه فارغ از وجود اين عنصر قابليت و امكان پذيرنيست . گياهان ازت موردنياز خويش را به طور نيترات و آمونيوم از روش ريشه جذب مي نمايند . نيترات از روش مصرف بي واسطه كودهاي شيميايي در زمين و تجزيه مواد آلي و بقاياي گياهي و جانوري در خاك به وجود ميايد . ولي پساب هاي صنعتي و خانگي هم دربردارنده مقادير قابل توجهي نيترات هستند . اين ماده در آب محلول است , لذا به راحتي بر اثر بارندگي يا اين كه آب پاشي از خاك شسته شده و به منابع آب هاي سطحي و زيرزميني انتقال ميابد . 
وجود بيشتراز حد نيترات درآب آشاميدني موجب پيدايش خلل در انتقال اكسيژن در خون و سرطان دستگاه گوارش در بشر ومسموميت در حيوان‌ها نشخواركننده ميگردد . از سمت ديگر ميزان ساخت و كيفيت توليد ها باغي و زراعي به اندازه ازت جانور در آب و خاك مربوط است . همينطور ارتقا بيش تر از حد اين ماده در آب و خاك سبب رويش رويشي و تاخير در بلوغ گياه شده و ميزان محصول را كاهش ميدهد . غلظت هاي مضاعف نيترات مشكلاتي دراستفاده از اين آب ها در صنعت به وجود مي‌آورد . 
دانشمندان بخش اعظمي پيرو يافتن علل آلودگي منابع آب و رويكرد هاي رويا رويي با ارتقا آلودگي نيترات ميباشند . در طي يك تحقيق روستا ساله در داكوتاي شمالي استدلال حياتي ارتقا غلظت نيترات در آب هاي زيرزميني و سطحي را مصرف بيش تر از حد كودهاي شيميايي و زه آب هاي خروجي از زه كش هاي سطحي و زيرزميني معرفي كرده اند وبا تغيير‌و تحول الگوي مصرف كود و روش آب پاشي علاوه بر محافظت اندازه ايجاد محصول , مراحل رو به بالا آلودگي منابع آب به غلظت هاي فراوان نيترات را در دست گرفتن نموده اند . بيشترين غلظت آلودگي آب هاي زيرزميني به نيترات مرتبط با زمين ها كشاورزيبوده و آلودگي ناشي از فاضلاب هاي خانگي و صنعتي در جايگاه دوم و سوم اهميت بوده اند . 
انتخاب زمان و حدنصاب ميزان كود و همينطور پيش گويي زمان بارندگي تحت عنوان شايسته ترين روش هاي مديريتي در دست گرفتن و كاهش آبشويي نيترات به سوي سفره آبزيرزميني در كنار دستيابي به حداكثر محصول بيان شده شده‌است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۳۲:۰۵ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

بي آلايش ترين دستگاه تصفيه آب شمسي


دستگاه تصفيه آب
آب يك منبع كليدي داراي اهميت براي ما انسانهااست . سواي منابع آب سلامت براي نوشيدن و پختن به شدت بيمارمي‌شويم . در كشورهاي توسعه يافته دسترسي به آبآشاميدني سلامت قابليت پذيراست . در كشورهاي در حال پيش رفت دسترسي به آب , طاقت فرسا و مشقت بار است است و زماني نيز كه به آب ميرسيد هيچ تضميني درموردسالم و بهداشتي بودن آب نيست . كمپاني هليوزدستگاه ارزان‌قيمت و كوچكي ساخته كه ازانرژي شمسي براي ضد عفوني و تصفيه آب‌هاي مشكوك به آلودگي ميكروبي استفاده مي‌نمايد . اين دستگاه كه WADI اسم داراست , شدت اشعه‌هاي فرابنفش براي سالم‌سازي آب را تشخيص ميدهد واندازه‌گيري مي كند , و يوزرها دستگاه را كار كشته مي‌سازد تا به سلامت و قابل آشاميدن بودن آب پي ببرند . 
هليوز صرفا كمپاني نو تأسيس ديگري در مسئله تكنولوژي آب و فاضلاب نيست , اين موسسه تيمي داراي مسئوليت از پزشكان , اقتصاددان‌ها , دانشمندان علمي و هماهنگ‌كننده‌هاي پروژه‌ها با همكاراني در سراسر جهان ميباشند كه در كنار نيز آمدند تا آبي رنگ سلامت براي مردمي كه در انتهاي هرم معاش ميكنند , محيا نمايند . 
اين مجموعه با نگاهي عميق‌تر به ابزار تصفيه آب , توانست دستگاهي بسازد كه بالاتر از چيزي را انجام مي دهد كه تصفيه‌كن‌هاي معمولي مو جود در بازار انجام ميدهند . آن ها به‌اين قضيه پي بردند كه براي تغيير و تحول معاش ميليون‌ها نفر كه دسترسي به آب سلامت ندارند , بايستي دستگاهي بسازند كه پباده سازي ساده‌اي داشته باشد , تا با قيمتي ارزان براي مصرف‌كنندگان به پايان برسد , در قبال شكستن مقاوم باشد و يا اين كه كمتر به ردوبدل قطعات نياز پيدا نمايد . 
WADI دستگاهي است كه آب داخل بطري را سواي استفاده از مواد شيميايي , باتري يا اين كه غربال , تصفيه مي كند , كه‌اين خويش نشان‌دهنده‌ ترقي بزرگي دراين مورد است . WADI از طريق سولاريوم براي تصفيه آب كثيف استفاده مي‌نمايد . درين روش از اشعه فرا بنفش فروغ و روشنايي خورشيد براي كشتن ويروس‌ها , باكتري‌ها , و انگل‌ها استفاده مي گردد . WADI به جاي گيج كردن مصرف‌كنندگان درباره‌ي اين كه آيا آب به ميزان كافي براي تصفيه در معرض فروغ خورشيد قرار داشته يا اين كه خير , ميزان پرتو فرابنفش خورشيد را ميزان ميگيرد و زمان حتمي براي تصفيه را محاسبه ميكند . به محض اين‌كه پرتو كافي به بطري برخورد كرد , WADI بوسيله يك نوار حالت و نمايش يك صورتك خندان , يوزرها را از اين‌كه آب براي نوشيدن امن است باخبر مي‌سازد . 
WADI تا كنون در هند و آفريقا تست شده و طبق گفته‌هاي يك موسسه غيرانتفاعي بهداشت در اتريش : «WADI راه‌حل مطلوب و موفقيت آميزي براي دسترسي به آب‌شرب ايمن و سلامت , مخصوصاً براي مردمان فقير در بخشها روستايي , است . »


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۳:۱۰ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

مصرف آب تصفيه شده منجر شادابي و جواني ميشود

جالب است بدانيد كه بعضي از دستگاه تصفيه آب آلاينده هاي جان دار در آب , منجر تسريع در مراحل پيري ميشوند . در حالتي‌كه از آب لوله كشي استفاده ميكنيد فراوان داراي اهميت است كه از آنچه در آب‌آشاميدني شما موجود هست باخبر باشيد . بعضي اوقات آب‌آشاميدني دارنده آلودگي هاي شيميايي , باكتري ها و فلزات سنگين وزن است . عمده مردمان گمان مي نمايند كه آب‌آشاميدني آنان به طور كامل عاري از هرگونه آلايندگي است ولي مدام چنين نيست . پژوهش ها نشان مي‌دهد كه در بعضي از بخشها كه ميزان آلاينده هاي جانور در آب‌آشاميدني فراتر از حد مجاز است , ميانگين ارتفاع قدمت ساكنين آن رو به كاهش است . 


بعضا از آلاينده هاي جان دار در آب و عارضه ها آن ها آلاينده هاي مختلفي احتمالا در آب وجود داشته باشد كه اعم از آن‌ها , باكتري ها و ميكروارگانيزمهايي مثل كلي فرم , اشرشيا اي كلاي , كريپوس پوريديوم و ژيارديا ميباشند كه سبب عارضه ها مهده , سردرد , بيماري هاي دستگاه گوارش و … شوند . آلودگي هاي معدني و آلي مثل آرسنيك , بنزن , استايرن , فلورايد , سرب , جيوه و مس مي‌توانند سبب عواض پوستي , سرطان , خلل در گردش خون و چه بسا مشكلات مرتبط با دهن و دندان شوند . مواد گندزدا نظير كلر و دي اكسيد كلر ميتوانند ويتامين e و اسيدهاي چرب كه به محافظت و مراقبت از پوست ياري مي نمايند , را از بين ببرند . علاوه بر اين توليدها جانبي كه در اثر پروسه گندزدايي به‌وجود ميايند نظير تري هالومتان ها , برومات و … مي‌توانند ادله سرطان كبد , همه , پوست , دستگاه گوارش و همينطور مشكلات سيستم عصبي شوند . 
اما اكثر اوقات وقت ها مي توان اطمينان داشت كه ميزان اين آلاينده ها در آب شهري زياد اندك است . ولي چه بسا درصورتي كه ميزان اين آلاينده ها در مرحله زياد ناچيزي باشد , گشوده نيز قرار دريافت كردن در معرض آن ها در طولاني برهه زماني ميتواند سبب به نگراني هاي دور از شوخي براي سالمي بشر شود و اثر ها زيانباري براي بهداشت و تندرست شما داشته باشد . 
راه‌حل چيست؟ با استفاده از دستگاه هاي تصفيه آب خانگي مي شود به آساني همه اين آلاينده ها را از آب‌آشاميدني حذف كرد . نوشيدن آب خالص و تصفيه شده خير فقط به سالمي پوست شما ياري كرده و علامت هاي پيري را از آن به دور مي نمايد بلكه شمارا از ابتلا به مشكلات بزرگتري كه احتمالا براي تن درستي شما به‌وجود آيد , مصون ميدارد . 
با تنظيم و نصب يك دستگاه تصفيه آب خانگي دلخواه مي‌توانيد از خانواده و فرزندان خويش در قبال اين آلاينده ها و سموم محلول در آب نگهداري نمائيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۳۴:۰۲ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

چه طور كلر , منجر پيري زود هنگام پوست مي شود؟

 ممكن است دستگاه تصفيه آب پوست شما نيز مبتلا پيري زودرس شده و چين و چروك هاي صورت و گردن شما در هم اكنون ارتقاء باشد . براي تقابل با اين چين و چروك ها , استفاده از لوسيون ها و ضد آفتاب هاي گوناگون , رژيم غذايي مطلوب , ورزش منظم و … اضطراري است البته كافي به لحاظ نمي‌رسد . شايد خيره كننده باشد , ولي “ استحمام روزمره شما ” قادر است يكي‌از عوارض پيري زودرس پوستتان باشد . 
در جامعه روز جاري , كليه مردمان به طور منظم با آب دربردارنده كلر , دوش مي‌گيرند و گرمابه مي نمايند . كلر يك ماده شيميايي اثر گذار است كه به صورت همگاني براي ضدعفوني كردن و از بين بردن ميكروارگانيزمهاي بيماري زا در آب شهري استفاده ميگردد . ولي از طرفي براي پوست و ريه بشر نقش يك سم شيميايي تحريك كننده و زيان آور را دارااست . در هنگام استحمام , منافذ پوست شما در اثر گرما گشوده ميشوند و ميزان متعددي كلر از روش آب و بخار , جذب تن شما مي‌شود . كلر اثري مشابه به اكسيداسيون بر روي پوست بشر مي‌گذارد , براين اساس كه هيدروژن را از آب تجزيه كرده و با آن ادغام ميشود و اندازه متعددي ” اكسيژن ” و “ كلريد هيدروژن ” را بوجود مي‌آورد . از لحاظ علمي اثبات شده‌است كه كلريد هيدروژن , در مرحله مولكولي به بافت هاي تن ما جراحت ميرسانند . 
از طرفي كلر خواص خورندگي هم داراست و به‌سرعت به تراز فرنگي پوست شما هجوم مي نمايد , چربي ها و پروتئين هاي حفظ كننده مرحله آن را از بين مي‌برد و سبب بي آبي و ترك تناول كردن پوست مي گردد . با تكرار روزمره و مداوم اين فرآيند , پوست شما زير فشار ناشي از قرار دريافت كردن در معرض كلر , ضعيف و تحريك پذير خواهد شد و در غايت , چين و چروكهاي زودرس در مرحله آن ظواهر شده و ارتقاء پيدا مي نمايند . چه بسا چنانچه فورا پس از استحمام هم از كرم و لوسيون استفاده فرمائيد , بازهم در قبال جراحت هايي كه شايد در طول استحمام به پوست شما وارد آمده باشد , بي تاثير است . 


اكثري از بازيگران و نوع هاي معروف , از آب فارغ از كلر براي استحمام استفاده مي نمايند و اين يك كدام از كارامد ترين و شايسته ترين رازهاي نگهداري و دوام زيبايي آنان است . 
به اين ترتيب در صورتيكه مي‌خواهيد پوستي برنا , قابل انعطاف , شاداب و تندرست داشته باشيد , با استفاده ازفيلترهاي سردوشي وتصفيه آب دوش خزينه , كلر را از آب مصرفي گرمابه خويش حذف فرماييد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۹:۵۶ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

بها دستگاه تصفيه آب خانگي چقدر كليدي است؟

با اعتنا به تنوع دستگاه تصفيه آب خانگي در بازار , ممكن است يكي از معيارهاي اصلي تصميم گيري شما براي خريد , گذشته از هرچيز , قيمت باشد . البته خوب تر است بدانيد كه برخلاف توصيه برخي از فروشندگان ناآگاه , قيمت ارزان خير صرفا معيار مناسبي براي تصميم گيري نيست , بلكه مي تواند دليل بسيار محكمي براي نخريدن باشد! خوبتر است گذشته از تصميم گيري بر مبناي قيمت دستگاه تصفيه آب خانگي , به اين نكته بسيار داراي اهميت دقت كنيد كه دستگاه آب شيرين كن خانگي به صورت مستقيم با سلامتي و بهداشت خانواده و فرزندان شما در رابطه است . اكثري از دستگاه هاي ارزان , محصول سرزمين چين مي باشند و از مواد نخستين غيربهداشتي و نامطلوب ساخته مي شوند . پلاستيك مصرف شده در اجزاي آن‌ها , از دسته نامرغوب و بازيافتي است . بعنوان نمونه در ساخت فيلترهاي كربني كه جهت حذف كلر و گازهاي شيميايي در دستگاه هاي آب تصفيه كن خانگي استفاده ميشوند , به جاي استفاده از كربن مطلوب , از زغال سنگ كه دربردارنده فلزات سنگين وزن مي باشد , مصرف شده شده‌است . محيط هايي كه براي توليد و مونتاژ دستگاه هاي تصفيه آب چيني استفاده مي شوند , داراي استانداردهاي ضروري بهداشتي نيستند . در ايجاد اين محصول ها نامرغوب , از دستگاه هاي خودكار استفاده نميشود و نسبتاً همگي مراحل ها با دست انجام ميشود . اين درحالي است كه كارگراني كه اجزاي متعدد اين مدل از دستگاه هاي تصفيه آب را مونتاژ مي نمايند دارنده تاييديه هاي بهداشتي نيستند و هيچ تضميني بر پايه ي سالمي و بهداشت آنان نيست . مجموع اين عوامل سبب مي‌شود ارزش تمام شده ايجاد دستگاه تصفيه آب نامرغوب كاسته شده و ارزان تمام شوند . به صورت كلي قيمت دستگاه تصفيه آب تابع عواملي است كه مهمترين آنان عبارتند از : ۱ – تعداد و تنوع فيلترهاي به كار رفته در دستگاه آب تصفيه كن خانگي ۲ – كيفيت طراحي دستگاه ۳ – كيفيت قطعات و اجزاي دستگاه ( اتصالات , محيط ها , ‌سوئيچها , پمپ و … ) ۴ – عوامل اثرگذار در هزينه هاي بالاسري توليد تصفيه آب ( تاييديه ها , گواهينامه ها , استانداردها , ‌ كيفيت فضاي توليد , دستگاههاي اتوماتيك و بهداشتي و … ) ۵ – كيفيت گارانتي و سرويس ها بعد از فروش آنچه مسلم است , ‌ مقايسه قيمت يكي از اصول اوليه خريد غالب و مديريت مالي است . ولي جهت خريد محصولاتي مانند آب شيرين كن خانگي كه رابطه مستقيم با سلامتي خانواده دارا هستند , اين معيار بايد بعداز بررسي ساير ملاكهايي كه از اهميت بيشتري برخوردارند , مورد بررسي قرار گيرد . آيا حاضر مي‌باشيد به خاطر صرفه جويي و پس انداز ميزان اندكي پول , سالمي خويش و خانواده تان را به خطر بيندازيد؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۱۱:۴۳ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

گواهينامه استاندارد NSF براي دستگاه تصفيه آب خانگي به چه معناست؟

بنياد ملي بهداشت دستگاه تصفيه آب در سال ۱۹۴۴ با انگيزه محافظت و بهبود تندرست انسان در مقياس جهاني , سازه گذاشته شده‌است . NSF سازماني غير وابسته و غير انتفاعي است كه گسترش استانداردها , صادر شدن گواهينامه هاي محصول , يادگرفتن و رشد و رئيس ريسك در حوزه سالم همگاني و محيط زيست را در برنامه خويش قرارداده و به آن وفادار است . ايجاد كنندگان و مصرف كنندگان در مرحله بين المللي به NSF بعنوان گسترش دهنده استانداردهاي بهداشت همگاني و صادركننده گواهينامه ها و تاييديه هاي بهداشتي جهت ياري به محافظت جهانيان از حيث خوراك , آب , بهداشت و توليدات مصرفي اطمينان دارا‌هستند . 

بخش آب در NSF بخش آب در NSF محصولاتي را كه با آب‌شرب در رابطه مي‌باشند , چك مي نمايد . محصولاتي مثل لوله هاي آب , ضدعفوني كننده هاي شيميايي آب , امكانات استخر و جكوزي و همينطور دستگاه هاي تصفيه آب و فيلترهاي آن ها بوسيله اين بخش آب اين اداره مورد تست قرار بگيرند . سعي هاي NSF سبب ساز بسط استانداردهاي ملي امريكا براي تمامي مواد و محصولاتي كه مربوط به آب‌شرب مي‌باشند شويد و امداد متعددي به مراقبت سالم همگاني و محيط زيست و به دست‌كم رساندن عارضه ها نامطلوب بهداشتي نمود . در سال ۱۹۹۰ , تاكسي نگهداري محيط زيست امريكا , استانداردهاي NSF را جايگزين برنامه هاي خويش در رابطه با آب‌آشاميدني كرد . امروزه تمامي ساخت كنندگان لوله و بقيه امكانات مستعمل در كانال لوله كشي اماكن تجاري و مسكوني ملزم به اخذ گواهينامه استاندارد NSF مي باشند . گواهينامه NSF براي دستگاه ها و امكانات تصفيه آب خانگي همه اجزاي دستگاه هاي تصفيه آب خانگي بايد مورد تست قرار بگيرند تا معين شود آيا از استانداردهاي بهداشتي ضروري برخوردار مي‌باشند يا اين كه خير؟ صادر شدن گواهينامه NSF به مصرف كننده اين اطمينان را ميدهد كه دستگاه تصفيه آبي رنگ كه قصد خريد آن را دارا هستند همان طور كه سازنده ي آن داعيه مي نمايد , كار كشته به ارتقاي مرحله كيفيت آب شرب خانواده وي ميباشد . اما مراجع و سازمان هاي ديگري هم وجود دارا هستند كه ميتوانند براي دستگاه ها و امكانات تصفيه آب , گواهينامه استاندارد صادر نمايند كه از آن جمله مي شود به ” انجمن كيفيت آب ” ( Water Quality Associations – WQA ) اشاره نمود كه‌اين انجمن هم براي صادر شدن گواهينامه هاي خويش از پروتكلهاي NSF استفاده مي نمايد . درخصوص دستگاه ها و امكانات تصفيه آب حوزه هايي كه NSF مبادرت به بررسي و صادر شدن گواهينامه استاندارد مي نمايد عبارتند از : اثر گذاري امكانات تصفيه آب بر زيبايي – ( NSF / ANSI 42 ) مشقت گيرها – ( NSF / ANSI 44 ) اثرات بهداشتي و سالمي دستگاه هاي تصفيه آب – ( NSF / ANSI 53 ) تصفيه آب با اشعه ماوراي بنفش – ( NSF / ANSI 55 ) تصفيه آب به روش اسمز معكوس – ( NSF / ANSI 58 ) تصفيه آب به روش تقطير – ( NSF / ANSI 62 ) غربال تصفيه آب دوش گرمابه ( سردوشي ) – ( NSF / ANSI 177 ) مزاياي دستگاه تصفيه آبي رنگ كه گواهينامه NSF دارااست چيست؟ گواهينامه NSF پس انجام تيم اي از آزمايش ها و آزمايشات براي يك محصول صادر مي‌شود . بعد از صادر شدن گواهينامه استاندارد , مصرف كننده قادر است نسبت به كارايي دستگاه , كيفيت و بهداشتي بودن محصول اطمينان حاصل نمايد . در امر دستگاه تصفيه آب خانگي بعضا از مهم‌ترين مسايلي كه گواهينامه استاندارد NSF آن ها را مورد تاييد قرار ميدهد , به شرح زير مي‌باشند : اطمينان از سعي دستگاه تصفيه آب گواهينامه NSF به شما اطمينان ميدهد كه ادعاهاي آفريننده راجع‌به كاهش آلاينده هاي آب صحيح مي‌باشند . احتمال دارد سازنده و يا اين كه فروشنده دستگاه تصفيه آب , داعيه نمايد كه محصول عرضه شده , قادر است يك آلاينده مختص را با درصد مشخصي غربال كرده و از آب حذف نمايد . ارگانيك است كه شما داده ها فني و علمي در اين راه نداريد و نمي توانيد مطمئن باشيد كه آيا اين داعيه درست است يا اين كه خير؟ اين كاري است كه NSF به جاي شما انجام ميدهد . اين اداره امكانات ايجاد شده را مورد تست و بررسي قرار ميدهد و با صادر شدن گواهينامه بر ادعاهاي خالق صحه گذاري مي نمايد . اطمينان از بهداشتي بودن اجزا و قطعات محصول مواد نخستين مستعمل براي ساخت اجزا و قطعات دستگاه تصفيه آب خانگي مي بايست به طوري باشند كه با آب برخورد ندهند و مواد شيميايي مضر به آب طولاني تر نكنند . NSF از اين نظر هم محصول را مورد تست قرار ميدهد و تاييد مي نمايد كه مواد به عمل رفته در ساخت قطعات و امكانات آن , Food Grade ميباشند و مطلوب براي مصارف بهداشتي و خوراكي بوده و مواد زيان آور به آب بيش تر نمي‌كنند . اطمينان از كيفيت محصول همينطور NSF محصول را از حيث ساختاري هم مورد بررسي قرار مي‌دهد . بدين ترتيب اطمينان حاصل مي نمايد كه سازنده براي صرفه جويي در هزينه ها , اصطلاحا از دور و بر محصول نزده باشد و كيفيت آن را زير نياورده باشد . NSF به طور هر ساله , تمامي مواد اول مصرفي جهت ساخت اجزا و قطعات دستگاه تصفيه آب را بررسي مي نمايد تا اطمينان حاصل نمايد كه كيفيت و جنس اين مواد مدام يكسان مي‌باشند و تغييري در آن‌ها ساخت نميشود . اطمينان از عدم تبليغات گم راه كننده NSF بررسي مي نمايد كه سازنده در تبليغات خويش از ادبيات منحرف كننده استفاده نكرده باشد و داده ها غير حقيقي وواقعي به مشتريان ندهد . كارشناسان با بررسي تارنما , بروشورها , اطلاع رساني ها , كاتالوگها اطمينان حاصل مي نمايند كه آفريننده قصد فريب مردمان را ندارد . به اين ترتيب زماني يك دستگاه تصفيه آب خانگي , دارنده گواهينامه NSF باشد , ديگر نيازي نيست كه براي اطمينان از درستي ادعاهاي آفريننده آن , علم فني و علمي در زمينه ي تصفيه آب داشته باشيد . گواهينامه NSF به شما اين اطمينان را ميدهد كه همگي موردها فوق در زمينه‌ي اين دستگاه تصفيه آب راستگو است و با خاطر راحت مي‌توانيد از آن استفاده نماييد . دهد كه همگي مورد ها فوق در زمينه‌ي اين دستگاه تصفيه آب راستگو است و با خيال و خاطر راحت مي‌توانيد از آن استفاده فرمائيد . خريد دستگاه تصفيه آب استاندارد و بهداشتي كه گواهينامه هاي استاندارد بين المللي مثل NSF و WQA را دارا باشد به شما اطمينان ميدهد كه كارايي شما براي ارتقاي كيفيت آب‌آشاميدني خانواده تان بي اثر نيست و مي‌توانيد با ادب بيشتري براي تن درستي فرزندانتان طرح ريزي فرماييد . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۳:۴۱ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

دستگاه تصفيه آب

دستگاه تصفيه آب مشقت بار موجب پيدايش اگزماي پوستي ميگردد نتايج يك مطالعه نشان داده است كه آب طاقت فرسا ميتواند به بازدارنده پوستي كه از ما برعليه تهديدها فرنگي نظير باكتري ها و آفتاب سوختگي نگهداري مي نمايد , زخم رسانده و سبب ساز به ابتلا به اگزما شود . به نقل از خبر نگار مهر , دانشمندان دانشگاه كينگ لندن پي برده اند كه قرارگيري پوست در معرض آب مشقت بار سبب ساز زخم به بازدارنده پوست ميشود و آلرژي پوست را به عوامل خطرناكي كه در محصول ها شوينده روزمره نظير صابون و پودر شستشو موجود است ارتقاء مي‌دهد . به گفته پژوهشگران , pH پوست معمولا اسيدي است , البته آب دشوار دارنده خواص قليايي بالاي است كه قادر است pH تراز پوست را ارتقاء دهد . آب مشقت بار دربردارنده ميزان بالاي يون هاي كلسيم و منيزيم است كه با سورفاكتانت هاي مثل سولفات لوريل سديم ( SLS ) و سولفات اتر لوريل سديم ( SLES ) گره خورده و تحت عنوان ماده شوينده و يا اين كه مواد تر كننده فعاليت مي نمايند و سبب ميشود آنان غير قابل حل شوند , بنابراين آن ها بر روي پوست رسوب مي نمايند . 
تغيير و تحول موقعيت در سوي pH قليايي موجب خلل در تلاش ارگانيك پوست تحت عنوان يك بازدارنده فيزيكي ميشود و آن را مستعد تجمع باكتري هاي بيماري زا بالقوه كرده كه مي‌تواند سبب ساز به عفونت شود . سايمون دانبي , قيم مجموعه تحقيق , در اين مورد مي گويد : «بواسطه زخم به بازدارنده پوستي , شستشو با آب دشوار ميتواند در پيدايش اگزما نقش داشته باشد , بيماري پوستي اي كه با بثورات قرمز‌رنگپوستي و خارش شديد همراه است . » به گفته پژوهشگران , بيماران دچار به اگزما در مقايسه با اشخاص دارنده پوست سلامت در قبال تاثيرات آب مشقت بار اساسي خيس مي باشند . اين ارتقا آلرژي با يك بيماري ژنتيكي نقص در بازدارنده پوستي ناشي از جهش در ژن هاي كد گذاري كننده filaggrin داراي ارتباط است . filaggrin يك پروتئين ساختاري است كه براي تشكيل بازدارنده پوست مامقابل محيط بيروني داراي اهميت است . بالغ بر نيمي از اشخاص دچار به اگزما حمل كننده ژن filaggrin مي باشند . مطالعه نو نشان ميدهد مكانيسمي كه از روش آن يون هاي كلسيم و منيزيم در آب هاي طاقت فرسا , سورفكتانت ها و فيلاگرين رابطه برقرار مي نمايند و به بازدارنده پوستي زخم ميرسانند , مي‌توانند در ابتلا به اگزما نقش داشته باشند . ** حقايقي در رابطه آب شرب آب ناسالم , يك بحران جهاني 
هم زمان با رويش جمعيت در دنيا و توليد توسعه و گسترش در صنعت هاي گوناگون , آلودگي آب‌شرب , تبديل به يك كدام از با اهميت ترين مشكلات عالم شده‌است . مورد تامين آب‌آشاميدنيتندرست , در آتي اي خير چندان به دور يكي‌از وسيع ترين بحران هاي جهانيان خواهد شد . نتايج پژوهش ها نشان مي‌دهد كه امروزه سفره هاي آب زيرزميني , خصوصا در شهرهاي بزرگ و پرجمعيت جهان ,دارنده مشكلات فراواني است كه برهان اين مشكل ها , نفوذ فاضلاب هاي صنعتي , وجود چاههاي جذبي دفع فاضلاب انساني , استفاده بي شيوه از ماده شوينده و منزه كننده شيميايي , نفوذ كودهاي شيميايي و حيواني به اعماق زمين است . آب رودخانه ها , چاهها , درياچه ها و چه بسا آب ناشي از ذوب شدن يخ ها و برفها دارنده آلاينده هاي صنعتي بخش اعظمي است كه خويش ما انسانها منجر شده ايم . بخش اعظمي از اين آلاينده ها در آب حل گرديده اند و جدا كردن آن‌ها از آب نياز به فناوري هاي پيچيده و گران قيمتي مانند اسمزمعكوس داراست كه استفاده از آن در مقياس هاي بزرگ براي تصفيه حجم بالاي آب , براي هيچ مدني مقرون به صرفه نيست . به دليل آن كه بررسي هاي آماري نشان ميدهد كه ميانگين مصرف آشكار در كشورهاي توسعه يافته براي هر نفر طي روز ۳۰۰ ليتر است . اكنون آنكه حجم اعظميازاين مقدار , جهت استحمام , شستشوي ظروف و البسه , شستشوي دست و صورت , آب پاشي باغچه هاي كوچك و … مصرف مي‌شود و صرفا حدود ۲ ليتر از آن جهت مصرف خوراكي هر نفر استفاده ميگردد . لذا امروزه جوامع صرفا قدرتمند به تامين آب بهداشتي و عاري از ميكروب , از روش فرايند كلرزني مي‌باشند . اين درحالي است كه چالش آلاينده هاي محلول در آب هنوز به قوت خويش باقي است . 
بيشتر بخوانيد : ۵ آلاينده خطرناك در آب‌آشاميدني كلر , دوست خطرناك آدم 
استفاده از كلر در آب‌آشاميدني , سبب ساز از بين رفتن ميكرو ارگانيزمهاي بيماري زا و خطرناك در آب مي گردد . اين فرايند به دليل ارزان بودن , امروزه يك كدام از مرسوم ترين روشهاي گندزدايي آب در كشورها است . همينطور كلر دارنده اثر باقي مانده در آب است كه منجر تندرست ماندن آب در كانال هاي لوله كشي و در قبال آلودگي هاي ثانويه مي‌شود . البته كلر در آب‌شرب سبب وارد داخل شدن صدماتي بهتندستي آدم ها هم مي گردد . كلر ما‌نده در ادغام با مواد آلي مو جود در آب , تشكيل تركيباتي به اسم تري هالومتان ها را ميدهد كه امروزه سرطان زايي آنان به ثابت رسيده است . تماس كلر با پوست و موآدم زيان آور هست و تنفس كلر ( در گرمابه و يا اين كه استخرها ) براي بيماران ريوي خطرآفرين است . بيشتر بخوانيد : زخم هايي كه كلر به پوست ما وارد مي نمايد آلاينده هاي دارويي در آب شهري 
طي تحقيقاتي كه به وسيله آسوشيتدپرس در آب شرب ايالات متحده انجام يافته شده‌است , مشاهده شده كه آب شهري در بعضا از ايالت هاي ايالات متحده , سرشار از آلاينده هاي دارويي , آنتي بيوتيك ها , داروهايآهسته بخش و داروهاي جنسي است . اين آلاينده ها از روش نفوذ فاضلاب هاي بيمارستانها و آشغال هاي دارويي به سفره هاي آب زيرزمين وارداتي گرديده اند و به دليل محلول بودن در آب , از روش فرآيندهاي ابتدايي كه در تصفيه منزل ها انجام ميشود , مانند حوضچه هاي ته نشيني و كلرزني , تصفيه نميشوند . شايسته ترين رويه جداسازي اين آلاينده ها از آب , روش اسمزمعكوس است . 

نيترات , شايع ترين آلاينده در آب‌شرب شهرهاي بزرگ 
كمبود كانال دفع فاضلاب شهري و دفع سنتي فاضلاب از روش چاههاي جذبي خصوصا در شهرهاي پرجمعيت , نفوذ آشغال ها و فاضلابهاي صنعتي به سفره هاي آب زيرزميني , نفوذ كودهاي شيميايي نيتراته و كودهاي حيواني به اعماق زمين , منجر بالارفتن ميزان نيترات درسفره هاي آب زيرزميني مي‌شود . در كشورهاي گرم و كم آب و كم باران , ۸۰ تا ۹۵ درصد آب‌آشاميدني شهرها دز طرز سفره هاي آب زيرزميني و چاهها تامينمي‌شود . نيتراتعامل كليدي نقص‌ در فرايند اكسيژن رساني به سلولهاي تن است و خصوصا براي خردسال ها و زنان حامله دلايل جبران ناپذيري را به همراه دارااست . نيترات احتمال ابتلا به سرطان را ارتقاءمي‌دهد و خصوصا در كودك ها شيرخواره كه تن ضعيف تري دارا‌هستند سبب ساخت اختلالات دورازشوخي ميشود . نيترات از آلاينده هاي محلول در آب است كه بوسيله تصفيه منزل هاي معمولي و يا اين كه با كلرزني قابل تصفيه نيست . يك كدام از شايسته ترين روشهاي تصفيه نيترات , روش اسمز معكوساست . بيشتر بخوانيد : نيترات چه است و چه مضراتي دارد؟ 

حشره كش ها در آب‌آشاميدني 
حشره كش هاي رايج در بازار , دارنده بيشتراز ۶۰۰ ادغام شيمياي متعدد ميباشند . استفاده از اين حشره كشها يكي عوارض كليدي آلوده و كثيف شدن اتمسفر و خاك زمين است . اين تركيبات بعداز بارندگي ها , به سفره هاي آب زيرزميني نفوذ مي نمايند و رمز از چاههاي تامين آب‌آشاميدني در مي‌آورند . شناسايي اين تركيبات در آب‌شرب نيازمند امكانات توسعه يافته آزمايشگاهي است . وجود اين تركيبات در آب شرب سبب اختلالات تنفسي , زخم هاي عصبي و سرطان خصوصا در نوزادان و كودك ها كه سيستم ايمني تن آن ها ضعيف خيس است مي گردد . زنگ آهن در آب‌آشاميدني بحران ديگر در شهرهاي عالم , كانال لوله كشي فرسوده و پوسيده است . اين كانال ها منجر ميگردند كه آب شرب , دارنده زنگ آهن و رسوبات جدا شده از سيستم هاي سابق باشد . پوسيدگي لوله ها منجرميگردد كه خاك , گل , شن و ماسه وارد آب‌شرب شهرها شود و سالمي شهروندان را با ايراد مواجه سازد . آرسنيك در آب‌شرب آرسنيك در اثر مصرف آفت كش هايي نظير حشره كش هاي دربردارنده آرسنيك و يا اين كه از روش فاضلاب صنعت هاي دباغي , سراميك سازي و معادن وارد آب شود . آرسنيك يك عنصر سمي است كه در آب يافت ميشود و ميتواند از كار آنزيم ها ممانعت كند و سبب ساز بلوكه شدن آنان گردد . املاح آن از معده جذب شده و از منش پوست و شش ها هم قابليت و امكانجذب دارا‌هستند . از مهم‌ترين اثرات سوء آن مي شود به بي اشتهايي , كم شدن وزن تن , اسهال , به نيز خوردگي معده , اندوه هاي عصبي و ساخت آسيب هاي كوچك بر روي دست و پا كه ممكن است سبب به سرطان شود اشاره كرد . سرب در آب شرب امروزه سرب از روش فاضلاب كارخانجات باطري سازي , مهمات سازي و غيره وارد سفره هاي آب زيرزميني و از آنجا وارد آب‌آشاميدني ما انسانها ميشود . سرب يكي از موادتشكيل دهنده سمي قابل تجمع در تن است . سرب جايگزين كلسيم در استخوان ها مي گردد كه توليد حزن استخواني مي كند . سرب جانور در استخوان در مواقع تب ميتواند به بقيه اعضاي تننظير سيستم اعصاب و روان مركزي , دستگاه گوارش و كليه ها ضرروزيان وارد كند . جذاب است بدانيد كه بعضا از مورخين عامل سقوط امپراطوري روم را مصرف آب دربردارنده سرب ميدانند , چون در آنزمان صرفا طبقات مرفه روم از آب لوله كشي استفاده مي كردند و بعلت سربي بودن لوله ها اطفال آن‌ها در معرض مخاطرات سميت عصبي سرب قرار مي گرفتند . پرورش مغزي بخش اعظمي از اين اطفال كه بعد ها سازمان كننده روم بودند كامل نبوده و اجتماع روم مواجه با كمبود رهبران سزاوار شويد . بيشتر بخوانيد : فلزات سنگين وزن خطري بدون شوخي در آب‌شرب آب ناسالم منجر مرگ زودرس مي گردد چالش آب بيش تر از هر جنگي , جان آدم ها را ميگيرد و در شرايطي‌كه شرايط كنوني ادامه يابد , ۵۰۰ ميليون نفر تا ۹ سال ديگر از تجهيزات بهداشتي بي منفعت خواهند بود و تا سال ۲۰۲۵ ميلادي هم ۸۰۰ ميليون نفر از جمعيت دنيا , آب غيربهداشتي مصرف خواهند كرد . ” اين صحبت را چندين روز قبل نماينده اداره ملل متحد در كشور‌ايران تيتر كرده بود . اداره بهداشت جهاني , آب ناسالم را ادله يك بيماري از هر قريه بيماري و ۶ درصد مرگ و ميرها در سراسر عالم مي داند . تب روده اي يا اين كه حصبه و تب مالت از مهم ترين بيماري هاي ناشي از استفاده از آبكثيف به ميكروب ها است كه در جريان آن مغز , سيستم عصبي و ديده از مهم ترين بافت هايي ميباشند كه در جريان اين بيماري ها زخم مي‌بينند . اين گزارش ميافزايد : در كشورهاي پيشرفته آب در كمتر از يك درصد موردها استدلال مرگ و مير اشخاص است كه‌اين ميزان در كشورهاي در حال پيش رفت به ۱۲ تا ۲۳ درصد ميرسد . همينطور در گزارشي كه بانك جهاني از شرايط آلودگي آبهاي دنيا كه با تيتر ” شاخص‌هاي توسعه و گسترش دنيا ” گزارشي منتشر نموده است , نقش صنعت هاي غذايي و نوشيدني و فاضلاب هاي شهري در كثيفكردن آب‌هاي جمهوري اسلامي ايران را ‪ ۴۳/۸درصد برآورد شده‌است . مبني بر اين گزارش , صنعت هاي ايجاد فلزات نخستين با ‪ ۱۷/۲و صنعت هاي نساجي با ‪ ۱۲/۵درصد بعد از فاضلاب هاي شهري , صنعت هاي غذايي و نوشيدني بيشترين نقش را در آلودگي آب‌هاي كشور ايران دارا‌هستند . 

از خانواده و فرزندان خويش نگهداري نماييد . امروزه كارشناسان در سراسر جهان به چاره نو اي براي رفع مشكلات آب‌آشاميدني دست يافته اند . دستگاه هاي تصفيه آب خانگي , در آشپزخانه منازل نصب ميگردند و صحيح در لحظه مصرف , آب‌شرب را تا ۹۰ درصد خالص مي نمايند . اين دستگاه ها با استفاده از فناوري اسمز معكوس ( RO ) كليه آلاينده هاي محلول در آب , مثل كلر ما‌نده , نيترات , سموم و حشره كش ها , آرسنيك , سرب و … را از آب جدا كرده وآبي رنگ تندرست و گوارا در اختيار خانواده ها قرار مي‌دهد . زنگ آهن جدا شده از لوله هاي فرسوده و ديرين به وسيله اين دستگاه ها كاملا از آب جدا ميشود و كاهش مشقت و سنگيني آب , سبب سازجلوگيري از توليد رسوب در كتري , قوري , سماور و اتوهاي بخار مي‌شود . كارشناسان ضمن پيشنهاد اين دستگاه ها به شهروندان , تاكيد دارا‌هستند كه از دستگاه هاي تصفيه آب بهداشتي كه از مواد اول استاندارد و دلخواه جهت مصارف بهداشتي و خوراكي تهيه و تنظيم گرديده اند استعمال شود . لذت نوشيدن آب گوارا و تندرست را به فرزندان خويش كادو فرماييد .‬‬‬‬‬‬‬‬‬


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۲:۰۱ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

دستگاه تصفيه آب خانگي


دستگاه تصفيه آب خانگي بخريم يا اين كه آب معدني بنوشيم ؟ ۱ – آب معدني هاي تقلبي نائب رئيس فني موسسه استاندارد استان البرز ضمن اشاره به نقل از هايي بر اساس ساخت آب معدني هاي تقلبي در مرزو بوم خاطرنشان كرد : با دقت به گستردگي كارخانه هايي كه به ايجاد آب معدني در مرزو بوم سرگرم مي‌باشند اعلام گزارش هايي مبتني بر تقلب در ساخت آب معدني بدور از ذهن به لحاظ نميرسد و بعضا از اشخاص فرصت طلب از آب معمولي به جاي آب معدني استفاده و در قالب آب معدني به بازار مي دهند . اين فقط يك كدام از صدها خبري است كه در آن نسبت به ايجاد و عرضه آب معدني هاي تقلبي و غير بهداشتي هشدار داده شده‌است . با وجود بررسي و در دست گرفتن شديدي كه به وسيله موسسه هاي ذي ربط انجام ميگردد ولي متاسفانه سودهاي كلاني كه در‌اين تجارت پنهان است بازهم سودجويان و ايجاد كنندگان غير بامسئوليت را وسوسه مي نمايد كه مبادرت به ساخت و توزيع آب معدني هاي غير بهداشتي و غير استاندارد بكنند . البته استفاده از دستگاه هاي تصفيه آب خانگي به شما اين اطمينان را ميدهد كه آب شرب شما و خانواده تان به وسيله يك دستگاه كوچك كه خويش شما بر همت و تن درستي آن چك بدون نقص داريد و به موقع هم فيلترهاي آن را ردوبدل مي‌كنيد , ايجاد ميشود و خويش شما بر كيفيت آب شرب خويش بررسي بي نقص داريد . پس چرا مي بايست تن درستي فرزندانتان را در دستان متقلبان و سودجويان قرار دهيد؟ ۲ – بطري هاي پلاستيكي مي‌توانند سبب سرطان شوند علي اكبر كمالي اردكاني , متخصص صنعت هاي غذايي معاونت طعام و داروي دانشكده علم ها پزشكي يزد : مردمان مي بايست اعتنا داشته باشند كه از آب معدني هايي كه زير تاثير بي واسطه نوروفروغ خورشيد و يا اين كه حرارت مي باشند استفاده نكنند به اين دليل كه مواد نفتي به عمل رفته در پلاستيك بطري ها بعداز جدا شدن در آب و مصرف محتويات آن , اشخاص را در گير بيماري هاي خطرناكي مانند سرطان مي نمايد . تركيبات شميايي مو جود در بطري هاي پلاستيكي بيشترين تاثير را بر غدد چربي و لنفاوي ميگذارد و در بعضا بافت هاي تن سبب ساز پيدايش تومور ميگردد . ( منبع : باشگاه خبرنگاران ) متاسفانه اكثري از كاسب ها , براي بازارگرمي و ارتقا فروش و يا اين كه به دليل فقدان فضاي دكان , بطري هاي آب را در خارج ازمغازه و در معرض روشنايي بدون واسطه خورشيد قرار مي دهند اين درحالي است كه بخش اعظمي از كارشناسان و پزشكان در باره عواقب اين فعاليت هشدار داده اند . ۳ – استفاده از مواد حفظ كننده برابر استدلال‌ها , آب سلامت آبي رنگ است كه در صورتيكه بيش تر از ۴۸ ساعت در فضاي گشوده حفظ شود , بوي نامطبوع پيدا مي نمايد . ولي آب معدني در شرايطي كه روز ها و چه بسا ماه ها بماند به دليل مواد محافظ اي كه داراست چنين اتفاقي در آن صورت نمي دهد ( ايسنا ) اين يك كدام از عواملي است كه خلوص و تندستي آب معدني ها را با شك مواجه مي نمايد . ۴ – گذراندن وقت , انرژي و هزينه بسيار تنها يك لحظه بها آب معدني را با بها بنزين مقايسه كنيد! آري , حقيقت دارااست . آب معدني از بنزين نيز گران خيس است و اين يك حقيقت در تمام عالم است . اين درحالي است كه پژوهش ها نشان مي‌دهد درصد متعددي از آب معدني هاي جان دار در بازار از ديد كيفيت و خلوص , برتري چنداني نسبت به آب لوله كشي ندارند . چرا مي بايست وقت , پول و انرژي خويش را صرف خريد و حمل و نقل اين كالاي لاكچري و خير چندان باكيفيت كنيم؟ آب تصفيه كن هاي خانگي يك جايگزين مطلوب , با كيفيت و به مراتب ارزان خيس ميباشند , كافي است يك اكانت رمز انگشتي فرماييد . ۵ – حفظ از محيط زيست صدها سال ارتفاع مي‌كشد تا بطري هاي پلاستيكي رها شده در طبيعت , تجزيه شده و وارد چرخه طبيعت شوند . بطري هاي پلاستيكي محيط زيست را آلوده و كثيف مي نمايند و در سطر آشغال هاي تجزيه ناپذير قرار دارا هستند . با استفاده از سيستم هاي تصفيه آب در خانه , در جلوگيري ساخت اين آشغال ها سهمي خواهيد داشت و به مقدار خودتان در نگهداري محيط زيست مفيد خواهيد بود . اين توشه پيشين از خريد آب معدني , لحظه اي به‌اين مسئله تصور كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۷:۴۸ توسط:bazarkeshavarzi موضوع:

شايسته ترين تصفيه آب خانگي تايواني كدام دستگاه است؟

شايد بدليل وجود احتمالي آلودگي در آب‌شرب تمايل به خريد يك دستگاه تصفيه آب خانگي داريد و هم اكنون يك سوال بزرگ در ذهنيت شما وجود دارد! شايسته ترين تصفيه آب خانگي تايواني كدام دستگاه است؟ مي‌دانيم استفاده از آب هاي بسته بندي شده در بطري ها مقرون به صرفه نيست همينطور بخاطر بدور ريختن بطري ها براي محيط زيست زيان آور ميباشد امروزه خانواده ها با استفاده از دستگاه هاي تصفيه آب ميتوانند تصفيه آب را به طور دقيقتر و موثرتر انجام دهند پس استفاده از تصفيه كننده هاي آب قادر است آيتم مضاعف قابل قبولي باشد بعداز آزمايش كردن آب حيطه مي توان دستگاه تصفيه آب‌شرب دلخواه را تعيين نمود . 
كدام دستگاه تصفيه آب خانگي شايسته ترين است؟ دستگاه تصفيه آب خانگي اصل تايوان احتمالا مزيت هاي اكثري داشته باشد اعم از بكار گيري قطعات و امكانات كيفيت خوب كه علاوه بر انجام بدون نقص پروسه تصفيه آب ( حذف بدون نقص نيترات و همه املاح زيان آور , كلر , رنج , رنگ و بوي نا مطبوع آب و … ) از پيدايش بيماري كه در اثر بكارگيري قطعات و امكانات بي كيفيت احتمالا حادثه بيفتد جلوگيري ميكند . 
دستگاه هاي آب شيرين كن RO به روش اسمز معكوس در مقدار كوچك ( خانگي ) و با گنجايش ايجاد حداكثر ۳۰۰ ليتر در شبانه روز , مشكلات مرتبط با آلودگي و املاح آب را تا بيش تر از ۹۰ درصد رفع كرده و املاح زيان آور جانور در آب هاي ناپخته مثل مواد شيميايي آلي , ذرات آويزان , عطر , طعم , املاح و نمك ها را طي فرآيند متفاوت از بين مي‌برد و آبي‌رنگ كيفيت بالا دلخواه و گوارا براي آشاميدن ايجاد مي نمايد . از دستگاه هاي آب شيرين كن پنج و شش تراز اي علاوه بر مصارف آشاميدن , مي توان در پخت و پز و بقيه كاربردهاي خانگي استفاده نمود . 
شايسته ترين تصفيه آب خانگي تايواني كدام دستگاه است؟ دستگاه هاي آب شيرين كن خانگي به روش اسمزمعكوس ( R . O ) قادرند همه املاح زيان آور آب از قبيل آلودگي آب به نيترات و نيتريت ( استدلال پيدايش سرطان هاي لنفاوي - NHL - , سرطان معده و بيماري هاي تنفسي براي نوزادان ) , كلر ( به‌وجود آورنده مواد جانبي سمي تري هالومتان كه برهان پيدايش دلايل سوء بهداشتي در كبد , همه و هم سيستم روان مركزي مي‌باشد ) , آلودگي هاي ميكروبي و ويروسي , مشقت و… را كاملا از آب حذف كنند . با اعتنا به نگراني هاي به وجود آمده راجع‌به آلودگي آب هاي شهري در دنياي روز جاري استفاده از اين دستگاه ها اينك اثر گذار ترين و اقتصادي ترين آيتم ي جامعه ها دنياست . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۳۴:۰۳ توسط:bazarkeshavarzi موضوع: